Hergebruik van bakstenen en dakpannen
Die denkwijze past Wonion toe in de Heuvelstraat in Silvolde, een van de dorpen in de Oude IJsselstreek. Daar bouwt de corporatie 28 nul-op-de-meter-woningen, in nauwe samenwerking met onder meer waterbedrijf Vitens, de gemeente, het waterschap en sloopbedrijf Dusseldorp.
Wat dat slopen van de oude woningen betreft: Wonion stelde zich ten doel om een virtueel hek om de Heuvelstraat te zetten en alles te hergebruiken wat zich daarbinnen bevond. Dat zoiets niet 100% haalbaar is, is niet erg, zegt Ooijman. ‘We weten op voorhand dat we niet alle oplossingen hebben. Maar door hoog in te zetten, zet je soms stappen die je anders niet had gezet.’
Wat in Silvolde in elk geval wel lukte, was het hergebruik van de dakpannen en bakstenen, die allemaal werden schoongemaakt respectievelijk schoon gebikt. Wonion gebruikt ook zoveel mogelijk biobased materialen, zoals hout en vlas. Circulaire grondstoffen: ze groeien opnieuw nadat ze gewonnen zijn.
- Lees verder na de foto’s -